toksoplazmoza

czy mogę prosić o zinterpretowanie moich badań na toksoplazmoze IGM 0,607 i IGG 11,7?co to oznacza,czy musze podjąć już leczenie?dodam że jestem w 4 miesiącu ciązy.
Puściłem na PW. S. Warzęchowski


Również mam pytanie odnośnie toksoplazmozy. Zrobiłam badanie i to co otrzymałam w wyniku to jedynie, iż IgG jest dodatnie i że przeciwciała, coś takiego. Nie ma nic na temat IgM, oraz żadnych wielkości liczbowych tych wskaźników. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania, jak się one nazywają by zostały zrobione w sposób wyczerpujący? Czy ten wynik który mam w tej chwili oznacza, że mogę mieć toksoplazmoze czy że ją po prostu juz przebylam i nie ma zagrozenia dla dzidziusia. Mojego lekarza w tej chwili nie ma stad zwracam sie do Pana.
Potrzebne są wartości ilościowe obu klas przeciwciał - IgG i IgM. Tylko takie badanie daje nam podstawy do wyciągania sensownych wniosków. S. Warzęchowski
Zrobiłam badania i mój wynik to IgG wyszło 166,0 IU/ml dodatni oraz IgM 0.26 (INDEX) ujemny. Czy teraz mogłabym poprosić o interpretację wyniku?

Więcej informacji znajdziesz na